ישיבת אור ישראל

ברוכים הבאים לאתר של ישיבת אור ישראל. הישיבה היחידה בארה”ב זה 28 שנה, לבעלי תשובה ישראלים שמגיעים אלינו רחוקים מתורה ומצוות מתחזקים ויוצאים בני תורה.

מידע על הישיבה

הישיבה "אור ישראל" כשמה כן הוא. היא היחידה שמתנהלת כישיבה לבעלי תשובה ישראלים באמריקה, ומתפקדת כמוקד משיכה לישראלים החפצים להלך ב"אור" השם מכל רחבי ארה"ב.

הישיבה בנויה בראש ובראשונה לטובת התלמיד. כאשר הוא מגיע בחוסר ידיעה או בידיעות מועטות צוות רבנים בעלי ניסיון עומד לרשותו באופן אישי. הלימוד נעשה בצורה של חברותות כמעט באופן פרטי, כך שהרב יודע בדיוק את רמת התלמיד ויכול לתת פתרונות וליעל את אופן הלימוד בהתאם לתלמיד עצמו, כך יש מעקב אחר התקדמות התלמיד שנעשית יסודית ומהירה.

סדר הבוקר מבוסס על לימוד גמרא וגפ"ת ברמות שונות. ממתחילים עד לימוד גמרא וראשונים (רי"ף, רא"ש, רמב"ן וכו') הוותיקים לומדים להלכה שולחן ערוך ונושאי כלים.

אחר הצהריים הסדר בנוי על לימוד חומש גמרא והלכה בחברותות ושיעורים. בסדר ערב תוכן הלימוד תלוי ברצונו ונטיית ליבו של התלמיד.

הישיבה מורכבת מבעלי תשובה שהגיעו בחוסר ידיעה וגילו את "האור" וכן מבחורים חובשי כיפה שהגיעו על מנת להתחזק הן בלימוד והן בעבודת השם בטהרה. השילוב ביניהם מפרה האחד את חבירו והחיזוק נעשה בין בלימוד ובין ביראת שמים בלי עין הרע.

הישיבה דואגת לכל צורכי התלמידים, בנוסף לאש"ל (אוכל שינה, ליווי צמוד) הישיבה מספקת את כל הצרכים הבסיסיים כגון ביגוד, הנהלה, כלי רחצה ובקיצור מא' ועד ת' וזאת ללא דרישה לתשלום שכר לימוד.

סוד ההצלחה היא ההתמדה והקפדה על הזמנים של התפילות והלימוד ומאידך נתינת יוזמה ביד רחבה בנוגע להתנהלות המקום, ארוחות, סעודות שבת, ותורניות ע"י התלמידים בהחזקה שוטפת של המקום. הבחורים יוצאים לפרקים בשבתות וימים טובים להתארח אצל משפחות בסביבה ולספוג אורח חיים יהודי.

ופרט נוסף, הישיבה מרוחקת ממרכזים מסחריים ובזה נותנת ישוב הדעת ומנוחת הנפש לכל באיה.

גלריית תמונות

Slide 1

Shammai used to say: make your [study of the] Torah a fixed practice; speak little, but do much; and receive all men with a pleasant countenance.

Pirkei Avot 1:15

Slide 1 - copy

One who does teshuvah is considered as if he went to Jerusalem, rebuilt the Temple, erected the altar, and offered all the sacrifices ordained by the Torah. [For the Psalm says], 'The sacrifices of God are a broken spirit; a broken and contrite heart, O God, You will not despise.

Leviticus Rabbah 7:2

previous arrow
next arrow

מדיה

Play Video

!צור קשר עוד היום